Kaštánek

Klub Kaštánek, ze kterého vzniklo občanské sdruženi  Kaštánek Zdiby o.s. IČO: 26576678. Sdružení má za cíl zlepšovat a zkvalitňovat komunikaci nejen v rámci rodiny, více naleznete v našich stanovách. Pro kontakt pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vybrané fotografie z našich akcí najdete i zde na stránkách v sekci Fotogalerie. Pokud máte zájem o naši výroční zprávu, napište nám.  Děkuji. Jeník

Zde se dozvíte něco z historie OS Kaštánek Zdiby o.s.

 _____________________________________________________________________________________________

Ruku k ruce za českým rekordem

V sobotu dne 4.9.2010 se v rámci akcí Kaštánku uskuteční mnoho zajímavého. Velmi dlouho jsme přemýšleli o nových nápadech a vylepšeních pro Malé Zámecké odpoledne, abychom mohli oslovit a přilákat širší rozsah věkových kategorií dětí a nezapomenout i na dospěláky.
Naším cílem bylo i zapojení dalších obcí a měst v našem okolí, proto Vás tímto oslovujeme, abyste  se zúčastnili dne 4.9.2010 hned několika akcí, které spoluorganizujeme s městem Klecany, obcemi Zdiby, Větrušice a Máslovice v dopoledních hodinách.
Dopolední akce bude registrována v České knize rekordů, kterou garantuje agentura „Dobrý den“ a jejíž komisař bude na akci přítomen.  Náš rekord se jmenuje „Ruku k ruce za českým rekordem“ a chceme dosáhnout co největšího počtu otisknutých dětských ručiček prstovými barvami na připravené papíry, které následně vystavíme ve výstavních prostorách na „Malém zámeckém odpoledni“, které začíná jako vždy ve 14:00 v areálu Zámku ve Zdibech. Do rekordu se mohou zapojit děti od 0-18 roků a budeme rádi, když jich přijde co nejvíce. Na každém stanovišti budou probíhat doprovodné akce, které účastníkům zatraktivní jejich účast na rekordu s tím, že každý účastník obdrží od našich zástupců certifikát o účasti na tomto rekordu. Přesný soupis doprovodných programů a časů, kdy rekord bude probíhat,  uveřejníme zde nejpozději 1 týden před začátkem akce.
Přijďte i Vy se zúčastnit této akce, která rozhodne o tom, že náš rekord budou znát po celé republice.
Odpoledne od 14:00 hod začne „Malé zámecké odpoledne“, které nyní bude  orientované na naši mládež. Můžete si zde vyzkoušet nejen 12-metrovou horolezeckou stěnu a lukostřelbu. Pro menší děti budou zajištěné výtvarné hrátky, dětská diskotéta, kouzelník a spousty dalších aktivit. Jelikož, ale myslíme i na dospěláky, bude v pozdějších odpoledních hodinách a večer započata akcička „Malý zámecký večer“, který začne vystoupením místní skupiny Aulen Orfeus a  bude okořeněn výtečnou hudební skupinou Blue Rocket až do pozdějších hodin. Detailní harmonogram ve všech případech zveřejníme opět zde nejpozději 1 týden před akcí. 

Diskuze na fóru k rekordu

Diskuze k Malému zámeckému odopoledni

__________________________________________________________________________________________________

 

Přehled akcí konaných v roce 2009

Duben 2009                Noc s Andersenem
na programu bylo čtení z pohádkových knížek, kde předčítající měli pohádkové kostýmy, malování na skleněné lampiony  a nakonec lampiónový průvod k ZŠ, kde jsme společně zasadili pohádkový strom.


30.Duben 2009              Cesta za pokladem čarodějnic
Prošli jsme pohádkovou cestu s vodníkem, Bílou paní, princeznou a Čarodějnicemi a na jejím konci děti nalezly poklad se spoustou překvapení. U táboráku si opekly buřtíky.


30.květen 2009                   3.Malé zámecké odpoledne
Pod záštitou Kaštánku se pořádalo 3. Zámecké odpoledne v parku Zdibského  zámku pro děti i jejich doprovod, na programu byla jízda na šlapacích čtyřkolkách pro děti a doprovod,sportovní atrakce-nafukovací fotbal a skákací hrad, soutěže v pití piva a dětské soutěže – hledání 5Kč v koláčku, kreslení na silnici, pískoviště,decoupage a prstové barvy.Na závěr koncert teplické kapely Blue Rocket.


červen 2009                   Týdenní pobyt v Hraběticích
V červnovém termínu strávily maminky s dětmi příjemný týden v Jizerských horách v areálu Dřevony. Ubytování bylo ve dvou až čtyřlůžkových pokojích, vybavených TV a vlastním soc. zařízením s WC, sprchovým koutem a umyvadlem. Stravování bylo formou plné penze, cenu za pobyt se stravou si rodiče hradili sami.


19.9.září 2009                    4. Malé zámecké odpoledne

Pod záštitou Kaštánku se pořádalo 4. Malé zámecké odpoledne v parku Zdibského  zámku pro děti i jejich doprovod, na programu byla jízda na šlapacích čtyřkolkách, výtvarné aktivity,malování na obličej dětem, Bibi jako šašek pobavila nejmenší, nabídka vinného sklípku a ukázka šperku. Sportovní trampolína a skákací hrad. Na závěr koncert skupiny Kudykam. V průběhu celého odpoledne byly k dispozici buřtíky pro děti a stánek s pěnivým občerstvením, klobáskami a zmrzlinou.


10.Říjen 2009                                              Drakiáda
Na volném prostranství za fotbalovým hřištěm létaly draci až do nebes, celkový počet naráz vypuštěných draků bylo 36!!!


13.listopad 2009                                           Korálková dílna
Za 3 hodiny si maminky vyrobily náhrdelník, tzv. motanici se zlomky minerálů, rokajlu a skleněných korálků a k tomu krásné náušnice za pomoci instruktorky a vhodných pomůcek a nářadí.

Prosinec 2009                                Mikulášská besídka
V místní sokolovně se konala Mikulášská besídka s vystoupením dětí z úterního cvičení a tanečky a říkanky předvedly děti ze středečního cvičení. Sladkou nadílku přinesl Mikuláš, andělé a čerti.


Štědrý den 24.12.2009                         Vánoční setkání
Na odpoledne svátečního dne bylo připraveno Vánoční setkání v kostele Povýšení Svatého Kříže. Pan páter navodil příjemnou vánoční atmosféru, doplněnou zpěvem koled a písní, provoněnou svíčkami a perníčky.

 

30.4.2009  Cesta za pokladem čarodějnic

Poslední dubnový večer se již tradičně slaví sletem čarodějnic. Letos oproti loňsku jsme pozvali více pohádkových bytostí, abychom velkým i malým dětem nachystali na pohádkové cestě několik zastavení.
Po hromadném srazu na hřišti u sokolovny ve Veltěži jsme vyrazili na pohádkovou cestu za pokladem. Náš dlouhý průvod rodičů a dětí převedla přes hlavní silnici Obecní policie, takže jsme po profesionálním doprovodu překonali nebezpečí nehody. Pak jsme po kamenité cestě zdárně začali stoupat vzhůru do kopce. Na půlce cesty již čekala krásná princezna v bleděmodrých šatech, která zadala dětem první úkol. Chtěla natrhat na louce od každého malou kytičku lučních kvítků. Jako odměnu princezna dětem rozdala na další cestu lízátka a bonbony. Na dalším zastavení již čekala Bílá paní - ta dětem přečetla pověst o Bílé paní ze Zdibského zámku. Všichni jsme napjatě poslouchali a poté odměnili tento příběh potleskem. Další zastavení bylo v upletených vodnických sítí - zelený vodník lákal děti do svých návnad a ten, kdo prošel překážku, byl odměněn malou sladkostí.
Na vrcholu kopce pak již číhaly dvě čarodějnice. Za odříkání básničky nebo zazpívání písničky si děti mohly přijít k truhle, kde měly čarodějnice schovaný poklad. Každý si z něho mohl něco vybrat a šáhnout si na živou čarodějnici! Na závěr už jen rodiče opekli na ohýnku dětem buřtíky a hodnotili dojmy své i zážitky dětí.
Strašně moc děkuji pohádkovým dobrovolníkům, kteří si v dnešní uspěchané době našli chvilku času, vyrobili si masky, případně si oblékli vypůjčené profesionální kostýmy a pomohli mi Cestu za pokladem připravit. Také děkujeme sponzorům, pekárně U Píchů za pečivo k občerstvení a drobným soukromím dárcům za předměty a dárky v čarodějné bedně.

Několik vybraných fotografií si můžete prohlídnout ve fotogalerii.

 

 

4.4.2009    Noc s Andersenem

 

na programu bylo čtení z pohádkových knížek v kostýmech, malování pohádek, výroba lucerniček a nakonec lampiónový průvod k ZŠ, kde se sázel pohádkový strom.

20.12.2008 Vánoční aerobic

Přijďte si zacvičit v předvánočním shonu a odreagovat se od pečení, úklidu a ratolestí do sokolovny ve Veltěži. Cvičí Majka a to od 9-12 hod

 

 

 

4.12.2008 Mikulášská besídka

V místní sokolovně se konala Mikulášská besídka s vystoupením dětí z úterního cvičení a tanečky a říkanky předvedly děti ze středečního cvičení. Sladkou nadílku přinesl Mikuláš, andělé a čerti.

 

 

 

27.9.2008 2. Malé zámecké odpoledne

Pod záštitou Kaštánku se pořádalo 2. zámecké odpoledne v parku Zdibského  zámku pro děti i jejich doprovod, na programu byla pojízdná obří kuchyň v kampani „Úraz není náhoda“, ukázka moderních trendů v líčení a vizážistice, aktivity pro děti - vyrábění z keramika, malování prstovými barvami a malování na obličej a také sportovní a odpočinkové atrakce - skákací hrad pro děti, volejbal, fotbal, ukázky vaření a šperků. V průběhu celého odpoledne byly k dispozici buřtíky pro děti a stánek s pěnivým občerstvením, klobáskami a zmrzlinou.

06.06.2008 Klub uzavřen 
Je tu již hezké počasí a prázdniny klepou na dveře a proto si náš klub také bere "dovolenou" a přívítá Vás až na přelomu září a října.

červen 2008 Týdenní pobyt v Hraběticích

V červnovém termínu strávily maminky s dětmi příjemný týden v Jizerských horách v areálu Dřevony. Ubytování bylo ve dvou až čtyřlůžkových pokojích, vybavených TV a vlastním soc. zařízením s WC, sprchovým koutem a umyvadlem. Stravování bylo formou plné penze, cenu za pobyt se stravou si rodiče hradili sami.

24.5.2008 1.Malé zámecké odpoledne

Pod záštitou Kaštánku se pořádalo 1. Zámecké odpoledne v parku Zdibského  zámku pro děti i jejich doprovod, na programu je jízda na koních pro děti, prohlídla zámeckého pivovaru, ukázka práce kynologů Policie ČR, ukázka cvičebních prvků v judu, soutěže v pití piva a dětské soutěže – hledání 5Kč v koláčku, kreslení na silnici, pískoviště. Na závěr opékání buřtíků pro děti.

 

 

 

30.4.2008 Cesta za pokladem čarodějnic

Prošli jsme pohádkovou cestu s vodníkem, Bílou paní čarodějnicemi a na jejím konci děti nalezly poklad se spoustou překvapení. U táboráku si opekly buřtíky.

březen 2008 Noc s Andersenem

na programu bylo čtení z pohádkových knížek, malování listů na pohádkový strom, hudební doprovod na kytaru s písničkami a nakonec lampiónový průvod k ZŠ.

 

 

10.01.2008 Kaštánek je již otevřen 4 roky!
Ano ano !! Kaštánek, klub bude mít skoro kulaté narozeniny. ¦.. Jelikož je mnohem jednoduší aktualizovat společné fórum, pro nejnovější update informací o Kaštánku čtěte http://www.zdiby.cz/forum/viewforum.php?f=2

Milé maminky a tatínkové ze Zdib a blízkého okolí!

Už více jak rok funguje celkem bez problémů náš mateřský klub Kaštánek. Slavnostního otevření se 7.prosince 2004 zúčastnili i naši obecní zastupitelé, kteří darovali klubu cd přehrávač. Takže při našem cvičeníčku, které je v úterý, máme i hudební doprovod. Musím poděkovat i majitelům pekárny u Píchů, kteří věnovali báječný koláč na malé občerstvení.
A samozřejmě velký dík patří všem maminkám, které věnovaly hračky, knížky, nočníky a další věci pro zajištění zábavy pro naše nejmilejší potomky.
Co se děje v našem klubu ? Každé úterý je k dispozici herna, kde se děti vyřádí podle svých představ: můžou se svést na klouzačce, zajezdit na motorce, postavit hrad z kostek nebo malovat pastelkami. Od října každý druhý čtvrtek je pro vás připravena výtvarná hodinka šikovné ručičky. Mám pro zručné děti a jejich šikovné maminky připraveno spoustu nápadů, jako je lepení a vystřihování z papíru, malování na kameny, a dalších zajímavosti vztahujících se k nastávajícím svátkům. Těším se, že přijdete něco pěkného s dětmi vytvořit a tím mít uchovanou vzpomínku na vaše budoucí malíře a sochaře. Mezi novinky patří po domluvě hlídání děti, popřípadě vyzvedávání ze školky. Kaštánek bude otevřen zatím v úterý a čtvrtek a v případě většího zájmu každý den. Bližší informace jsou na nástěnce v klubu.
Co se dělo přes celý rok? V březnu se nám podařilo uskutečnit přednášku na téma Dětský chrup problémy a řešení. Navštívila nás Dr.Libánská ze Stomatologické kliniky VFN v Praze a maminky zasvětila do péče o dětský mléčný chrup, výběru a používání vhodných past pro děti a správné techniky čištění. V následné debatě maminky zajímalo používání fluoridových tablet a ošetřování prvních zoubků. Jen stručně vybírám 5P pro zdravé dětské zuby :

1. První návštěva zubního lékaře je doporučena již v době prořezání prvních dočasných (mléčných)zubů, nejpozději však ve 3 letech věku.
2. Předškolní dítě si samo zuby nevyčistí, je nutná pomoc a dohled rodičů.
3. Použití správné techniky a pomůcek k účinnému čištění zubů doporučí zubní lékař.
4. Pravidelné používání vhodné zubní pasty je významným zdrojem fluoru, důležitého pro zachování zdravých zubů.
5. Preventivní prohlídky chrupu 2x ročně umožní včas odhalit začínající zubní kaz.

Poslední březnový den se Kaštánek rozhodl navštívit pražskou ZOO. Hromadný odjezd vlastní dopravou signalizoval velkou akci. Po zdárném zaparkování všech vozů jsme s dětmi vkročily na prohlídku celého areálu. Po dvou hodinách bylo nutné občerstvení a odpočinek. Načerpané síly nám umožnily dokončit celou prohlídku celého komplexu zahrady. Děti byly nadšené, maminky unavené, ale spokojené s pěkným výletem. Počasí nám přálo, opakování bude asi nutné. Přidáte se příště?
Ve čtvrtek 12.5. a v pátek 13.5.2005 se v prostorech klubu uskutečnil výprodej převážně letního dětského textilu. Kromě nabízeného ošacení byly k dispozici hračky a kreslící pomůcky. Zájem byl velký, doufám, že maminky obnovily šatník svých ratolestí a byly spokojené s nabídkou.
Na Dětském dnu 29.5.2005 jsme prodávali vlastnoručně dělané koláčky a bezvadný závin.Všem děkuji zato, že koupí koláčků podpořili náš klub a doufám, že jim moc chutnaly. Za utržené peníze jsme pořídili do Kaštánku velkou oteplenou matraci pro děti, které zatím jen lezou a plazí se na všechny strany.Takže maminky těchto batolátek se nemusejí bát prochladnutí při zkoumání novinek na zemi. Další atrakce v Kaštánku je nový barevný domeček na hraní. Součástí domečku jsou záclonky, látkové dveře a skvělý kapsář na hračky. Představuje tedy ideální prostředí pro hru našich dětí. Za domeček děkuji Obecnímu úřadu, který nám umožnil jeho koupi a pomohl jej do herny sestavit a rozpis je vyvěšen na nástěnce v klubu. A teď k největší letní akci, což byl týdenní červnový zájezd do Hrabětic v Jizerských horách. Akce se zúčastnilo sedm maminek a sedm dětí + jedno moje na cestě. Příjezd do areálu chaty Dřevona provázel déšť a studené počasí, které nás neopustilo celý týden. Naštěstí nás provázela dobrá nálada, takže jsme si užívaly krátkých výletů po okolí. Navštívili jsme i liberecký aquapark a rozhlednu na Královce. K dispozici byla konírna s venkovní jízdárnou, umožň
ující výcvik a vyjížky na koních(vyzkoušeno-zajímavé), dětské hřiště každodenní zábava na písku a prolézačkách, sice v bundách a čepicích, a venkovní krytý vyhřívaný bazén, který nám umožnil užívat si léta v plavkách! Vynikající plná penze nás nenechala hladovět a večerní bar nás nenechal prahnout žízní. Pohodlné ubytování se soc.zařízením bylo pro nás rezervováno vedle sebe, takže nás děti ihned propojily do jednoho celku. Jako bezvadná dovolená je znovu připravována na příští rok. Takže první říjnové úterý otvíráme od tří hodin, vstupné nezměněno,tj.10 Kč za dospělou osobu. Klub sídlí v Domě služeb(bývalá školka),hned vedle knihovny. Doufám, že se přijdete podívat na novou hernu a zúčastníte se našich, alespoň některých připravovaných akcí. Přeji slunný podzim!!!

 
Magda