Jak vás najdou na P2P

Máte nějaký problém, hledáte něco atd....
Ale taky vše co se týká internetu/intranetu

Moderátor: tom

Odpovědět
jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3234
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Jak vás najdou na P2P

Příspěvek: # 4095Příspěvek jenik789
stř dub 25, 2007 8:19 am

Docela zajimavy prispevek pro ty, kteri o P2P uvazuji z http://www.cdr.cz

Jak vás najdou na P2P

Pirát na odchoduNa TorrentFreak se dostali k dopisům, které jsou rozesílány asi pěti stům Angličanům, kteří na P2P síti sdíleli autorsky chráněný obsah. Tentokrát nejde o nějaké filmy, nebo MP3, ale o konkrétní hry německé společnosti Zuxxez (Dream Pinball 3D , ...), takže dochází už i na programy. Z tohoto dopisu se dá vyčíst, jak Logistep AG (to je firma u které si Zuxxez sledování objednala) provádí hledání a identifikaci „pachatelů“.

Systém nazvaný trefně „File Sharing Monitor“ je postaven na klientu známé P2P aplikace Shareaza. Ta je konfigurována tak, aby hledala ony „soubory zájmu“ a získávala informace o uživatelích, kteří tyto soubory nabízí. Program je namířen do sítí Gnutella a eDonkey a tak zatím není známo, jak se mezi obesílanými ocitli také uživatelé BitTorrentu, ale podívejme se již, jak to vlastně funguje:

Klient se připojí do P2P sítě a hledá zdroje, kde se soubory nacházejí, přičemž sbírá IP adresy. Poté se snaží soubor (nebo část) stáhnout a je-li mu to povoleno, okamžitě si do databáze zapíše jméno souboru, jeho velikost, IP adresu, P2P protokol i aplikaci, ale také čas a jméno nabízejícího (nick). Přez WHOIS se poté zjistí, který provider připojení provozuje a automaticky je mu odeslán dopis s výzvou, aby „pachatele“ na základě těchto dodaných informací identifikoval.

Otázkou zůstává, zda IP adresa je dostatečným vodítkem k chycení „sdíleče“, však také RIAA i MPAA v některých přích v USA narazila. Faktem ale zůstává, že žalující strana si toto moc nebere a je jí jedno, zda váš počítač slouží jako proxy pro jiné „sdíleče“, když jste si ho nechali nakazit virem, nebo zda vaše WiFi je dostatečně chráněné. Jak někdo dodal: „Když mi ukradnou auto a někoho přejedou, bude to také moje vina a půjdu sedět?“.


Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Odpovědět