Komunální volby 2018

Komunální volby do zastupitelstva obce v roce 2018
VladimirR
Anonymni Diskuter

Re: Komunální volby 2018

Příspěvek: # 12362Příspěvek VladimirR
stř říj 03, 2018 10:08 pm

Kdo mě chce zastupovat?
Zdravím všechny. Jmenuji se Vladimír, není mi 73, ale stále ještě 72 let. Nenarodil jsem se ve Zdibech ale v Praze. Skutečně jsem v letech 1984 až 2008, s roční pauzou, pracoval v Aero Vodochody, podílel jsem se na programech L-39, L-59, L159 a dokonce i počátku vývoje vrtulníku S-76C. Dnes mě známá upozornila na článek na Zdravé Zdiby a nestačím se divit.
1, Neznám jiného Vladimíra, který by žil ve Zdibech a v minulosti pracoval také v Aero Vodochodech.
2, Nikdy bych někoho nesoudil podle jeho studia. Pracoval jsem s inženýry ale i lidmi se základním vzděláním. Čím jsem starší, tím více hodnotím lidské činy.
3, Pan učitel v základní škole mě naučil používat sloveso /jsem/ a za svůj život jsem se naučil správně používat český slovosled. I když je mi přes sedmdesát let, hlava mi slouží dobře.
4, Nepřijde mi správné hodnotit kvalitu člověka podle délky vlastnictví nemovitosti ve Zdibech.
Osobně znám Hanu a Ivana a jsou to dobří lidé.
S pozdravem, Vladimír R., Zdiby.

MacFig
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 12363Příspěvek MacFig
stř říj 03, 2018 10:37 pm

kuchar píše:
stř říj 03, 2018 7:46 pm
Vážený pane Smetano,
Reaguji na Zvěstník č.11/2018.
Nikdy jsem nechtěl být přispěvovatelem diskuzí, které se objevují v předvolební době na diskuzních fórech, rozdělují a štvou proti sobě občany této obce. Poslední vaše vyjádření ve „Zvěstníku“ se mě a mé ženy již podruhé dotklo. Jedná se o:
1. Sázení lípy. Toto vzešlo z nápadu mé ženy a bylo diskutováno na schůzi Sokola již v polovině roku 2017 jako návrh na akce k výročí 100 let republiky a všesokolského sletu 2018. Tím, že Sokol je apolitická organizace, byl termín stanoven poblíž výročí vzniku republiky. Toto také bylo předjednáno s úřadem, jakožto sponzorem akce na konci roku 2017. Trochu nás mrzelo, že jsme byly předběhnuti v rámci propagace vašeho spolku, nicméně jsme si uvědomili, že i stejný nápad mohl přijít nezávisle od vás, což v rámci vlastenectví a rozšiřování zeleně je skvělé.
2. Co mě, ale v posledním Zvěstníku nadzvedlo je váš nápad na výstavbu domu s pečovatelskou službou. My a teď hovořím za sdruženi „My žijeme pro Zdiby“ tento návrh již máme na svých webových stránkách od začátku vzniku a také jej propagujeme v letácích. Vy jste ho uveřejnil včera jako novinku. Sleduji veškeré diskuze, stýkám se a hovořím se spoustou lidí z vašeho i jiných sdružení, ale s tímto tématem jsem se ještě nesetkal.
Nerad bych se mýlil, ale je toto stále náhoda? Dům s pečovatelskou službou je výborný nápad a budu samozřejmě rád, když nás v tomto bodě podpoříte
Hezký večer,
Přemysl Kuchař
Koncept vysazení šesti jubilejních lip v šesti částech Zdib jsme v návaznosti na registraci Stromů svobody sestavili s Magdou Česnekovou včetně myšlenky, aby výsadba měla sjednocující prvky, ale každou lípu si zaštítil někdo žijící v místě výsadby. Když jsme hledali předběžná místa a garanty výsadeb, tak jsme se dozvěděli o již rozjednané "sokolské lípě", která nijak s myšlenkou nekolidovala. Proto jsme vás (zástupce sokola) přizvali na úvodní schůzku, kde jsme probírali libreto akce a všichni jsme si jasně řekli, že garanti si určí místo, termín, program apod. a jen se to spojí sjednocujícími prvky. U dvou již proběhlých výsadeb (a stejně tak jsou rozjednané další dvě lípy a ta, kde garantem jsem já) si garanti zajišťovali přesně v souladu s domluvou vše potřebné a má úloha tam byla spíš jako koordinátor sjednocujících prvků a poradce (aby se na nic nezapomnělo). Vždy jsem zdůrazňoval, že má úloha je koordinační.
Myslím, že naopak bylo dobře, že myšlenka vznikla na více místech a je vidět, že různí lidé z různých míst obce a různých skupin uvažují stejně a lze tyto různé skupiny lidí sjednocovat, aniž by si každý hrál na svém písečku nebo druhým rozdupával jejich bábovičky.
Obdobně je to asi s péčí o seniory. I o této problematice jsme diskutovali již v roce 2006, když jsme s Honzou Česnekem zakládali první opoziční skupinu proti stávajícímu vedení obce (Občanského sdružení Volba pro obec). Tehdejší členové jsou dnes v jiných uskupeních, ale původní myšlenky dále rozvíjejí a různě akcentují ve svých nových volebních stranách (jedna volební strana se dokonce nestydí odkazovat na program OSVpO z roku 2006, byť z tohoto sdružení většinu zakládajících členů vyštvali a sdružení nakonec pohřbili, aby si mohli založit vlastní volební strany nebo se nechali koupit do jiných volebních stran). Nevidím však ani tady problém. Stejné myšlenky mají logicky ve svých programech různé volební strany, protože to je prostě problém obecný, který cítí všichni, že by se měl řešit. Mě problematika častého opomíjení až pohrdání seniory trápí (a není to tím, že se tomu věku pomalu už blížím), proto jsem považoval za důležité se o tom alespoň obecně zmínit. Na druhou stranu má každý řešit to, čemu rozumí nejlépe, a já bych se určitě do řešení tohoto problému necpal (není to má "parketa"), ale podpořil bych adekvátní řešení bez ohledu, kdo by jej rozpracoval.
Závěrem jsem přesvědčen, že obdobná nebo stejná myšlenka z různých zdrojů nemůže (a spíš nesmí) lidi rozdělovat, naopak je musí spojovat, protože jedině JEDNOTNĚ A SPOLEČNĚ můžeme něčeho dosáhnout.
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
--------------------------------
Obec pro všechny generace

evaze

Příspěvek: # 12364Příspěvek evaze
stř říj 03, 2018 10:58 pm

kuchar píše:
stř říj 03, 2018 7:46 pm
Vážený pane Smetano,
Reaguji na Zvěstník č.11/2018.
Nikdy jsem nechtěl být přispěvovatelem diskuzí, které se objevují v předvolební době na diskuzních fórech, rozdělují a štvou proti sobě občany této obce. Poslední vaše vyjádření ve „Zvěstníku“ se mě a mé ženy již podruhé dotklo. Jedná se o:
1. Sázení lípy. Toto vzešlo z nápadu mé ženy a bylo diskutováno na schůzi Sokola již v polovině roku 2017 jako návrh na akce k výročí 100 let republiky a všesokolského sletu 2018. Tím, že Sokol je apolitická organizace, byl termín stanoven poblíž výročí vzniku republiky. Toto také bylo předjednáno s úřadem, jakožto sponzorem akce na konci roku 2017. Trochu nás mrzelo, že jsme byly předběhnuti v rámci propagace vašeho spolku, nicméně jsme si uvědomili, že i stejný nápad mohl přijít nezávisle od vás, což v rámci vlastenectví a rozšiřování zeleně je skvělé.
2. Co mě, ale v posledním Zvěstníku nadzvedlo je váš nápad na výstavbu domu s pečovatelskou službou. My a teď hovořím za sdruženi „My žijeme pro Zdiby“ tento návrh již máme na svých webových stránkách od začátku vzniku a také jej propagujeme v letácích. Vy jste ho uveřejnil včera jako novinku. Sleduji veškeré diskuze, stýkám se a hovořím se spoustou lidí z vašeho i jiných sdružení, ale s tímto tématem jsem se ještě nesetkal.
Nerad bych se mýlil, ale je toto stále náhoda? Dům s pečovatelskou službou je výborný nápad a budu samozřejmě rád, když nás v tomto bodě podpoříte
Hezký večer,
Přemysl Kuchař
Vážený pane Kuchaři,
jak píšete, stane se, že více lidí má tentýž nápad nebo usilují o tytéž věci. V tom je přece právě skvělé, že se může více lidí s podobným námětem spojit a tím spíš jej uskutečnit. Nevím, kdo přišel první s nápadem sázení lip, myslím, že to byla akce Sázíme stromy celostátně organizovaná. Mě osobně velmi nadchlo, když jsem viděla nadšení lidí na Zlatém kopci, kteří si na akci spojenou se sázením stromu vybrali mezi sebou velkou částku peněz. Je z toho vidět, že se sousedé dokážou na něčem sjednotit, scházet se a spolupracovat. A je úplně jedno, kdo s tím přišel první. Vždyť to přece vůbec ani nebyla předvolební akce.
Pokud se jedná o myšlenku vybudování domu s pečovatelskou službou, musím se přiznat, že i já jsem s tím přišla, a že článek pana Smetany vznikl v souladu i s mým návrhem. Už léta o tom přemýšlím a vadí mi, že se musí lidé na stará kolena odstěhovat do jiných končin. Mnohdy to dlouho odkládají právě proto. Nedávno se nám zrovna z Veltěže jedna naše milá sousedka takto odstěhovala a já, jelikož už také nejsem nejmladší, to tak trochu prožívám v duchu s ní a vzpomenu si na ni, kdykoli jdu kolem domku, kde bydlela. Teprve když byl článek hotov, dostali jsme do schránek váš leták. Byla jsem nadšena, že je tu další podobný návrh. Tím spíš bude reálné jej společnými silami prosadit. Snad se té realizace ve zdraví ještě dočkám.
Eva Zemanová

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 12377Příspěvek kango
pát říj 05, 2018 4:13 pm

Umístit volební místnosti ve druhém patře byl nápad hodný génia. I přesto, že je tam výtah, tak jako na potvoru se rozbil. :wasntme Naštěstí škola promptně reagovala a volala servis.
Hodně štěstí ve volbách. :yes
Kango

van
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 12378Příspěvek van
pát říj 05, 2018 4:46 pm

Tak snad jasny kazdemu, ze Tvrdy dela sam sobe reklamu, i v tom letaku co posilala obec zvyrazneno "nove rekunstrovane prostory" nebezduvodne :D

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 12379Příspěvek kango
pát říj 05, 2018 6:07 pm

To tam měl postavit člověka na nošení, jako to bylo v metru. :D
Jen ta šířka schodiště je dost malá, pořádně se tam dva lidé vedle sebe nevejdou. Tak nevím, jestli to není jen úniková cesta.
Kango

OSZ

Příspěvek: # 12380Příspěvek OSZ
sob říj 06, 2018 8:44 pm

OSZ

Příspěvek: # 12381Příspěvek OSZ
sob říj 06, 2018 10:24 pm

kango
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 12382Příspěvek kango
ned říj 07, 2018 1:19 am

:hand :yes
Ať to konečně s tou obcí pohne
Kango

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 12383Příspěvek jenik789
ned říj 07, 2018 6:10 am

Gratuluji vitezum a vzdavam cest porazenym.

https://volby.cz/pls/kv2018/kv1111?xjaz ... 0&xvyber=0

Obrázek
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

www.zdiby.net

Příspěvek: # 12384Příspěvek www.zdiby.net
ned říj 07, 2018 7:05 am

Poděkování.

Děkujeme všem spoluobčanům za účast v referendu a ve volbách. Zvláště děkujeme těm, díky kterým získalo naše sdružení
ZDIBY - NÁŠ DOMOV 1 mandát zastupitele pro období 2018 - 2022.

Volební účastí přes 65%, jednomyslným odmítnutím výstavby hal Goodman v místním referendu a dominantním vítězstvím Občanské iniciativy Zdiby, která získala 6 mandátů, se občané vyjádřili jednoznačně. Ve Zdibech zvítězily zdravý rozum a dobrá nálada.
Voliči všem sdělili, že chtějí, aby ve vedení obce byli odhodlaní a pracovití lidé, kteří zajistí otevřený a přátelský přístup k občanům
a profesionální vedení úřadu.

Naše volební sdružení šlo do letošních voleb společně s dalšími dvěma uskupeními, s Občanskou iniciativou Zdiby a s Obcí pro příští generace. Celkový počet 9 mandátů umožňuje nově zvoleným zastupitelům těchto volebních stran prosadit změny, které jsme si na začátku stanovili.

K tomu přeji hodně štěstí a dobré zdraví všem, kteří se na tomto úkolu budou podílet.

Hezkou podzimní neděli.

Anatol Nepala
Zdiby - náš domov
www.zdiby.net

Zamčeno