Zloději ve Zdibech

Vše co se týká naší OP
Odpovědět
OSZ

Zloději ve Zdibech

Příspěvek: # 12485Příspěvek OSZ
úte pro 18, 2018 7:48 pm

Pozor!!! Dnes mezi 17 a 18 hodinou jsem vyrušil zloděje, kteří nás navštívili. Zřejmě si mysleli, že nejsme doma, protože jsme nesvítili. Byli dva a když jsem na ně vyběhl, tak utekli přes sousední zahrady. Takže i když je čas vánoční, tak někteří právě toho využívají. Je třeba i v tomto čase být ve střehu. Bohužel :(

rasputin
Anonymni Diskuter

Re: Zloději ve Zdibech

Příspěvek: # 12487Příspěvek rasputin
čtv pro 20, 2018 6:49 am

OSZ píše:
úte pro 18, 2018 7:48 pm
Pozor!!! Dnes mezi 17 a 18 hodinou jsem vyrušil zloděje, kteří nás navštívili. Zřejmě si mysleli, že nejsme doma, protože jsme nesvítili. Byli dva a když jsem na ně vyběhl, tak utekli přes sousední zahrady. Takže i když je čas vánoční, tak někteří právě toho využívají. Je třeba i v tomto čase být ve střehu. Bohužel :(
Děkuji za upozornění, dálo se předpokládat, že se drbani soustředí na okrajové části obce, kde není kamerový systém. Na to by mohli reagovat strážníci OP a přizpůsobit hlídkovou preventivní činnost těmto okolnostem. Přesto, že občan platí daně, ze kterých je placen tento orgán obce, je na něm samotným, jak si svůj majetek ohlídá a zabezpečí, OP pouze přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku, jak je psáno v zákoně.
Když už bývalé vedení obce vybavilo OP kamerovým systémem, který je velmi efektivní při nepřetržité službě, možná by stálo za to, zavést tuto službu a napojit objekty na pult centrální ochrany.
Protože se řídím pravidlem " pomoz si sám jak můžeš" můj objekt hlídá německý ovčák. Zatím úspěšně.

ickerr

Příspěvek: # 12489Příspěvek ickerr
čtv pro 20, 2018 9:04 pm

Škoda, že pán nezavolal policii. Sice ochránil svůj majetek a později informoval občany prostřednictvím fóra, ale mezi tim dne 18.12. v 18:00 hod. Vykradli pravděpodobně totožné osoby RD v ulici Lipová.

OSZ

Příspěvek: # 12490Příspěvek OSZ
čtv pro 20, 2018 10:59 pm

To mě mrzí. Možná, že jsme měli být druhý na řadě (čas jsem hrubě odhadl, spíš to bylo okolo té 18 hodiny). Zloději totiž utekli přes zahrady do Lipové a chvíli na to jsem viděl odjíždět z Lipové dodávku zrovna když jsem po nich narovnával poškozený plot. Policii mě nenapadlo volat jednak proto, že utekli a jednak ze zkušenosti, kterou s ní mám. Nic nevyšetří a pro poškozeného je to jen ztráta času. Bezpečnost domu budu řešit svým kamerovým zařízením. Ono, když lumpa se nepodaří chytit při činu, tak je to problém mu to dokázat, ale když na kamerovém záznamu člověk zjistí nějaký podezřelý pohyb osob, tak tomu nepříjemnému překvapení se může předejít. Nakonec to může pomoct zajištění bezpečnosti i dalším v ulici, když se jim oznámí, že se tu někdo podezřelý motá. Lze se ho i zeptat, koho hledá nebo co shání. Oni rozhodně o zájem nestojí a tak raději z místa všímavých a ne lhostejných lidí odejdou.

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 12491Příspěvek jenik789
pát pro 21, 2018 9:18 am

Spousta domu ma kamerovy system, takze je mozne, ze se najde nekdo kdo najde nejaky zaznam, ktery by mohl pomoct k identifikaci zlodeju.
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 12493Příspěvek rasputin
pát pro 21, 2018 12:06 pm

ickerr píše:
čtv pro 20, 2018 9:04 pm
Škoda, že pán nezavolal policii. Sice ochránil svůj majetek a později informoval občany prostřednictvím fóra, ale mezi tim dne 18.12. v 18:00 hod. Vykradli pravděpodobně totožné osoby RD v ulici Lipová.
Kterou volat, obecní, nebo státní? Ví někdo, jakou má obecní policie pracovní dobu? Trefí se zrovna do pohotovosti strážníka? Zejména v 18.00 hod. Nebylo by vhodné oznámit, jakou mají strážníci pracovní dobu a kdy se na ně mohou občané obracet?

Josef Kdyr

Příspěvek: # 12494Příspěvek Josef Kdyr
pát pro 21, 2018 3:33 pm

Dobrý den,číslo na obecní policii Zdiby 774986014 pracují do 19.00hodin a na městskou policii Klecany734100156.Pracují každý den od 7.00hodin do 23.00hodin.Přeji hezký den.
Pepa Kdyr.

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 12495Příspěvek rasputin
pon pro 31, 2018 10:22 am

Josef Kdyr píše:
Dobrý den,číslo na obecní policii Zdiby 774986014 pracují do 19.00hodin a na městskou policii Klecany734100156.Pracují každý den od 7.00hodin do 23.00hodin.Přeji hezký den.
Pepa Kdyr.
Dobrý dem pane Kdýr, děkuji za uvedení čísla na naši OP a uvedení pracovní doby. Nevím však, proč uvádíte i MP Klecany.
To bychom mohli volat i MP Praha. Z Prahy by u nás mohli zasahovati v noci a ze služebny v Bešťákově ulici by tu byli raz dva. Jak je to s působností OP?

jenik789
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek: # 12496Příspěvek jenik789
pon pro 31, 2018 1:48 pm

rasputin píše:
Josef Kdyr píše:
Pepa Kdyr.
Dobrý dem pane Kdýr, děkuji za uvedení čísla na naši OP a uvedení pracovní doby. Nevím však, proč uvádíte i MP Klecany.
To bychom mohli volat i MP Praha. Z Prahy by u nás mohli zasahovati v noci a ze služebny v Bešťákově ulici by tu byli raz dva. Jak je to s působností OP?
Dobry den Rasputine, nejdrive vse nejlepsi nejen Vam, ale i vsem ostatnim.

Nedomnivam se, ze Vase otazka je smerovana na spravnou osobu, jelikoz by mela byt na OU nebo OP Zdiby. Nicmene plati, ze na uzemi nasi obce se ma kontaktovat OP Zdiby a na na uzemi Klecan je to MP Klecany.
Na poslednim zastupitelstvu byla velmi plodna diskuze na tema OP Zdiby.
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

rasputin
Anonymni Diskuter

Příspěvek: # 12497Příspěvek rasputin
stř led 02, 2019 9:02 am

jenik789 píše:
pon pro 31, 2018 1:48 pm
rasputin píše:
Josef Kdyr píše:
Pepa Kdyr.
Dobry den Rasputine, nejdrive vse nejlepsi nejen Vam, ale i vsem ostatnim.

Nedomnivam se, ze Vase otazka je smerovana na spravnou osobu, jelikoz by mela byt na OU nebo OP Zdiby. Nicmene plati, ze na uzemi nasi obce se ma kontaktovat OP Zdiby a na na uzemi Klecan je to MP Klecany.
Na poslednim zastupitelstvu byla velmi plodna diskuze na tema OP Zdiby.
Jsou případy, kdy může na jednom území zasahovat i jiná OP to je:
§ 3b Zákon o Obecní policii.

(1) K plnění úkolů podle § 2 nebo podle zvláštního zákona na území obce, kde je vyhlášen stav nebezpečí, nouzový stav nebo stav ohrožení státu (dále jen „krizový stav“)6) nebo kde je pořádána veřejnosti přístupná sportovní, kulturní nebo obdobná společenská akce, v souvislosti s níž lze předpokládat účast většího počtu osob, je starosta obce, na jejímž území je vyhlášen krizový stav nebo je společenská akce pořádána, oprávněn uzavřít se starostou jiné obce veřejnoprávní smlouvu o poskytnutí strážníků.
V případě, že je podezření z přečinu nebo zločinu, je lépe volat PČR, neboť OP musí takové jednání pouze předat, ani nemohou problém vyšetřovat. Pouze zajistit místo.

Odpovědět