Využití kamerového systému

Na to co Vás trápí, můžou nás trápit společné věci tak je lepší na to jít společně:-). A samozřejmě pište i co Vás netrápí - co Vás těší
Odpovědět
rasputin
Příspěvky: 745
Registrován: úte dub 21, 2009 6:32 am

Využití kamerového systému

Příspěvek: # 11908Příspěvek rasputin
čtv led 04, 2018 9:19 am

Dotaz na pana Ing. Jordanova, zastupitele obce a předsedu finančního výboru.
Dobrý den, naše obec si za nemalý peníz pořídila kamerový systém , který hodlá rozšiřovat. Pan starosta ve své slově, zdůraznil bezpečnost občanů, která vznikala již v dávných letech budováním zdí. U nás tedy máme dokonalý kamerový systém, který zaznamená jednání pachatelů přestupků, přečinů i trestných činů. Ve městsch, kde mají podobné nebo stejné systémy, odhalí systém pachatele při své protiprávní činnosti, operařní oddělení dá kokyn hlídce a ta pachatele ihned zajistí. Četl jsem, že máme též jakési malé operční odělené OP, ale hlídka v terénu, která by zajistila pachatele chybí. A tak strážník na svých stránkách prezentuje záznamy z kamer a žádá veřejnost o ztotožnění pachatelů. Po vyhodnocení záznamů a kvalifikaci jednání následuje náročné pátrání po pachateli a je zapojována i veřejnost.
Chtěl bych se Vás zeptet, když už máme tak dokonalý systém pro odhalení pachatele, proč nemáme stálou službu v operačním oddělení a hlídku v pohotovosti? Pan starosta ve svém článku zmiňuje "vše kvůli bezpečnosti" Určitě by došlo k zefektivnění práce OP , která by se nemusela zabývat dohledáváním pachatele - další finanční náročnost a mohla by působit v terému, došlo byi i 100% využití kamerového systému. Proč investujeme do techniky, kterou nemá kdo obsluhovat, proč není nepřetržitíá služba? Je to jako mít na stroji CNC řídící systém, stroj obsluhovat ručně a to na jednu směnu.( Neekonomické )
Děkuji za odpověď R.vonasek
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 134
Registrován: ned úno 22, 2015 12:50 pm

Re: Využití kamerového systému

Příspěvek: # 11911Příspěvek vonasek
pát led 05, 2018 1:49 pm

Omlouvám se, že Vám vstupuji do příspěvku, ale na něco podobného jsem také myslel. Proč, de facto, není možné v obci potkat strážníky? Proč dříve chodili na přechod u školy okolo 7:15 a dnes tam ani po 7:30 často nikdo není. Každý Silvestr se něco v obci stane, proč nefunguje hlídková činnost? Proč se u nás v obci neměří rychlost, tak jako v ostatních? Proč obě dámy od OP jsem už hodně neviděl?

Kamery jsou jistě dobrá věc, ale u nás v obci zcela nahradily jakoukoli činnost OP.

Pokud to takhle půjde dál, silně si myslím, že přítomnost OP bude naprosto zbytečná a bude stačit dát přístup do kamer PČR.
Martin Vonásek

Odpovědět