Dotaz na zastupitele.

Na to co Vás trápí, můžou nás trápit společné věci tak je lepší na to jít společně:-). A samozřejmě pište i co Vás netrápí - co Vás těší
Odpovědět
rasputin
Příspěvky: 735
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Dotaz na zastupitele.

Příspěvek: # 11087Příspěvek rasputin
úte čer 14, 2016 7:25 am

Dobrý den, na stránkách obecní policie se můžeme dočíst : Dne 25.5.2016 ve 13.35 hod. přijal vedoucí OP Zdiby hlášení, že v oblasti K Přívozu, Zdiby - Holosmetky, Středočeský kraj útočí dva psi plemena rotvajler na občana a na přivolaného strážníka okrskáře.
1.) Chtěl bych se zeptat, kolik mají Zdiby okrsků a jak do okrsků zapadají nasmlouvané obce. Který strážník slouží v jakém okrsku, bylo li by třeba se naň obrátit. Neboť tak, jako mají strážníci okrskáři místní znalost svého okrsku, tak by měli občané znát svého strážníka okrskáře proto, aby s nimi mohli spolupracovat.
2.) Když jsem potkal vedoucího strážníka na veterán rallye, měl na uniformě napsáno velitel. Chtěl bych se zeptat, zda je u nás služební poměr v obecní policii, nebo pracovní poměr, podle zákoníku práce. Nikde v zákoně jsem nečelt o veliteli obecní policie, ale vedoucím strážníkovi. Máme tedy velitele obecní policie nebo vedoucího strážníka? Patří označení velitel do jednotných prvků stejnokroje strážníka, podle dané vyhlášky, podle které se provádí zákon o OP?
Děkuji některému zastupiteli za vysvětlení, zejména na první dotaz.
Hezký den R. (Zdiby - Veltěž, Středočeský kraj)Odpovědět