Tak nebo Tak?

Na to co Vás trápí, můžou nás trápit společné věci tak je lepší na to jít společně:-). A samozřejmě pište i co Vás netrápí - co Vás těší
Odpovědět
rasputin
Příspěvky: 735
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Tak nebo Tak?

Příspěvek: # 10527Příspěvek rasputin
pát bře 04, 2016 8:08 am

Pan Wachtl nám sděluje:
Dne 20.11.2015 proběhla pracovní schůzka za účasti starosty Zdib, Krajského koordinátora BESIP pro Středočeský kraj Ing. Miroslava Polácha a vedoucího OP Zdiby zaměřená na zlepšení dopravní bezpečnosti v obci. Zejména se řešila možnost vybudování zpomalovacího semaforu nebo poměrového měření rychlosti na Průběžné v tzv. esíčku od Přemyšlenského rybníka ve směru na Klecany. Při tvoření obecního rozpočtu na rok 2016 je navrhováno zaměřit se na zlepšení podpory při zajišťování dopravní bezpečnosti, včetně veřejného pořádku. Např. i postupným budováním tzv. městského kamerového systému. Také bylo konstatováno, že personální a kapacitní možnosti strážníků OP Zdiby jsou vyčerpané. Zájem o místo strážníka na obci není téměř žádný. Policie ČR neplánuje (jak bylo přislíbeno minulým vedením obce) zřízení policejního oddělení ve Zdibech.
Kde je pravda? Asi po měsíci
Dne 1.1.2016 nastoupil do pracovního poměru k obci Zdiby, Obecní policii Zdiby náš bývalý strážník, nyní zastupitel obce Husinec Bc. Dušan Soukup, který v minulosti pracoval jako profesionální hasič v Praze, záchranář ZZS, místostarosta obce Husinec, voják Armády ČR, velitel jednotky dobrovolných hasičů obce Husinec a Zdiby.
Zhruba po měsíci nastoupil nový strážník
Mám dva dotazy 1.) zda bylo účelově konstatováno,(kdo konstatoval) že zájem o místo strážníka není téměř žádný, neboť skutečnost byla, že zájem je.
2.) Dále bych se chtěl zeptat,do jaké míry ovlivní výkon služby strážníka to, že osoba je zastupitelem byl na politické pozici místostarosty. Zda se tato praxe nějak projeví v odhalování přestupků, které má v kompetenci projednávat Obecní Policie a všeobecně,jak může ovlivnit pozice zastupitele, výkon pozice strážníka a naopak? (kvalifikace přestupkového jednání občana, jehož jsem zastupitelem a udělování sankcí svému voliči nebo spoluobčanovi) Jak ve Zdibech ,tak v Husinci
Děkuji některému zastupiteli za odpověď.
Naposledy upravil(a) rasputin dne pon bře 07, 2016 6:55 am, celkem upraveno 1 x.vonasek
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 130
Registrován: ned úno 22, 2015 12:50 pm

Re: Tak nebo Tak?

Příspěvek: # 10537Příspěvek vonasek
pát bře 04, 2016 2:18 pm

Ano, ohledně přijetí nového strážníka jsou otázky. Na druhou stranu, p. Dušan Soukup je jediný, jako strážník, vidět. Naše dámy už i snížily dobu na přechodu, když chodí děti do školy. Dnes již OP neprodukuje žádnou aktivitu. Auta parkují kde chtějí, o rychlosti 50km/h v obci si můžeme nechat jen zdát, krade se, rozjíždějí se hřiště apod. Pokud OP nebude provádět namátkovou kontrolu obce, k čemu asi dříve byla zřízena, tak je k ničemu. Možná až si pořídí vrtulník, bude Zdiby monitorovat z nebe. Takže, pokud bude p. Soukup dělat svou práci, tak jak jí dělá teď :yes , tak by možná v obci stačil sám. Aspoň by poté nebyla k vidění obě auta OP na Holosmetkách (bydliště nejmenované strážnice) nebo na Hrubým.
Martin Vonásek

Odpovědět