Kamery v Ulicích

Na to co Vás trápí, můžou nás trápit společné věci tak je lepší na to jít společně:-). A samozřejmě pište i co Vás netrápí - co Vás těší
Odpovědět
rasputin
Příspěvky: 735
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10375Příspěvek rasputin
úte led 05, 2016 1:13 pm

Dobrý den, na stránkách OP a obce Zdiby se dočteme že:Dne 30.12.2015, na zastupitelstvu obce Zdiby se „po 9 letech“ konečně podařilo prosadit a odhlasovat částku
1.650.000 - Kč na zahájení výstavby obecního kamerového systému. Zastupitelé vyslyšeli žádosti občanů o
zlepšení veřejného pořádku a silničního dohledu. Na základě záznamů z kamerového systému strážník
ztotožní pachatele např. poškozování majetku, nepořádku u kontejnerů, ale i zajistí důkaz
protiprávního předjíždění na přechodu u základní školy nebo nerespektování pokynu
strážníka „stůj“ při přecházení dětí.
Já bych se chtěl zeptat, kdo bude instalovat kamerový systém v obci, pod tímto sdělením je foto strážníka, jak jej instaluje a kolik bude stát vlastní instalace.
Dále bych se chtěl zeptat, zda šlo o splnění žádosti občanů - zlepšení veřejného pořádku a silničního dohledu právě monitorováním jejich pohybu i těch, kteří se ničeho nedopouští, nebo bylo žádáno zlepšení veřejného pořádku přítomností strážníků v ulicích a sledovací systém je instalován hlavně pro zpohodlnění práce strážníků, kteří budou značnou část služby sledovat a vyhodnocovat záznamy na služebně a přítomnost v terénu za ně obstarají kamery?
Podle mého právního vědomí se osobně žádného provinění nedopouštím nekradu, neničím a je mi značně nepříjemné, že kvůli nějakým vandalům a pohodlnosti strážníků, budu někde zaznamenán a monitorován.(moje identita, pohyb, časy příchodu odchodu, ústrojení a.t.d.) Za porušování právních předpisů by měli být trestáni jejich pachatelé a nikoli všichni občané, kteří musí strpět monitoring. Děkuji některému zastupiteli za odpověď na mé dotazy.RMacFig
Příspěvky: 920
Registrován: úte lis 22, 2005 8:51 am
Bydliště: Skopec 123, 250 66, Zdiby - Brnky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10377Příspěvek MacFig
úte led 05, 2016 5:55 pm

Nic takto konkrétního, jako je uvedeno na webu obecní policie, se na zastupitelstvu neprojednávalo. Předložen byl jen rozpočet s částkou 4 500 000,-- na Bezpečnost a veřejný pořádek § 5311 zvýšení bezpečnosti - kamerový systém (viz http://www.zdiby.cz/dokumenty/zastupite ... 122015.zip).
Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
-----------------------------------------------------------------------------
Koalice na obdobi 2014÷2018 (a věříme, že jednotně a společně i pak).

vonasek
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 130
Registrován: ned úno 22, 2015 12:50 pm

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10379Příspěvek vonasek
stř led 06, 2016 4:11 pm

Vzhledem k tomu, že se lidé chovají, jak se chovají, jsou asi kamery potřeba. Samozřejmě je tím poškozeno soukromí všech, ale to se asi nedá nic dělat. Spíš mám obavu, že strážníci už vidět nebudou vůbec. Již v současné době, potkat obecního strážníka, je téměř nemožné. Poslední, kdo skutečně plnil, funkci strážníka, byl ten starší pán. Pořád jsem ho potkával někde chodit a nikdo nikdy nevěděl, kde se zrovna objeví. A to je, podle mého názoru, ta správná funkce obecní policie.
Martin Vonásek

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3130
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10381Příspěvek jenik789
čtv led 07, 2016 7:45 am

Legislativa musi byt v souladu, ale je fakt ze jako prvni by melo byt vyuzito jinych nez restriktivnich prostredku a take je fakt, ze ne kazdemu je prijemne byt sledovan kamerami, kdyz nic neudelal. Zaznamy ktere tak vzniknou musi byt zabezpeceny vuci zneuziti, coz nelze nikdy 100% za soucasne situace zarucit.

Je pravda, ze za minulych dob byl straznik pan Sedivec videt mnohem vice.

Prosim, abyste brali v uvahu, ze zadne oficialni stranky OP Zdiby zatim neexistuji a stejne jako ja spravuji na sve naklady stranky www.zdiby.cz (snazim se byt maximalne objektivni a otevreny) jsou stranky www.policiezdiby.cz soukrome a muze si vlastnik psat veskere sve nazory. Tim chci rici jen tu skutecnost, ze formalni stranky obce jsou jen jedny (o kvalite by se take mohli vest diskuze).
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

rasputin
Příspěvky: 735
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10383Příspěvek rasputin
čtv led 07, 2016 10:29 am

jenik789 píše:Legislativa musi byt v souladu, ale je fakt ze jako prvni by melo byt vyuzito jinych nez restriktivnich prostredku a take je fakt, ze ne kazdemu je prijemne byt sledovan kamerami, kdyz nic neudelal. Zaznamy ktere tak vzniknou musi byt zabezpeceny vuci zneuziti, coz nelze nikdy 100% za soucasne situace zarucit.

Je pravda, ze za minulych dob byl straznik pan Sedivec videt mnohem vice.

Prosim, abyste brali v uvahu, ze zadne oficialni stranky OP Zdiby zatim neexistuji a stejne jako ja spravuji na sve naklady stranky http://www.zdiby.cz (snazim se byt maximalne objektivni a otevreny) jsou stranky http://www.policiezdiby.cz soukrome a muze si vlastnik psat veskere sve nazory. Tim chci rici jen tu skutecnost, ze formalni stranky obce jsou jen jedny (o kvalite by se take mohli vest diskuze).
Zdravím jenik789,
Pan vedoucí strážník nám na stránkách říká, že zastupitelé vyslyšeli žádosti občanů o
zlepšení veřejného pořádku a silničního dohledu. Je tedy zřejmé, že občané nebyli spokojeni s úrovní zajištění veřejného pořádku, ale i se silničním dohledem.
Zřejmě nespokojenost dosáhla takové intenzity a situace je tak vážná, že musí být instalován kamerový systém a radarový systém v dopravě. Jen kamerový systém má stát 1.650.000 Kč
Jde o další náklady v řádu milionu. Na stránkách se též sděluje, že OP nemá personální kapacitu.
Proto bych se chtěl zeptat, zda tato nedobrá situace v oblasti veřejného pořádku a v dopravě nešla řešit postupným ukončením smluv s okolními obcemi a tím by se strážníci vrátili do naší obce a mohli by se jí plně věnovat v terénu.
Dále bych se chtěl zeptat, zda existuje nějaký dokument o vyhodnocení situace, která podnítila myšlenku instalace kamerového systému, konkrétní důvody(není důvod, že řidič nezastaví na pokyn strážníka, v tu dobu je osoba podezřelá a má být dostižen, zmocnění k zásahu mají strážníci ,díky smlouvám i v okolních obcích.) nebo si jen někdo vzpomněl, že mu chybí a že by byl dobrý.
Radary
Zdá se, že problém s měřením rychlosti je pouze u nás, když jedu přes obec Mratín, často vidí strážníka měřit a představte si i v sobotu. Tam mají zájem na dodržování rychlosti.
Stránky, Vzhledem k tomu, že na stránkách obce(formálních) najdeme odkaz na stránky pana strážníka, nelze je nepokládat za též formální. Je zcela neobvyklé, že o činnosti orgánu obce je informováno na soukromých stránkách, když může být informováno na obecních formálních stránkách.
Děkuji za odpovězení na dotazy.R

Petr Míšek
Příspěvky: 102
Registrován: ned dub 09, 2006 10:50 am
Bydliště: Zdiby-Přemyšlení

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10384Příspěvek Petr Míšek
pát led 08, 2016 10:23 am

Kolik občanů to bylo,kteří byli vyslyšeni ?
Abychom věděli kolik hlasů je třeba na hlasování " Běžte s kamerama někam " :blush

rasputin
Příspěvky: 735
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10385Příspěvek rasputin
pát led 08, 2016 12:46 pm

MacFig píše:Nic takto konkrétního, jako je uvedeno na webu obecní policie, se na zastupitelstvu neprojednávalo. Předložen byl jen rozpočet s částkou 4 500 000,-- na Bezpečnost a veřejný pořádek § 5311 zvýšení bezpečnosti - kamerový systém (viz http://www.zdiby.cz/dokumenty/zastupite ... 122015.zip).
Dobrý den Mac Fig
Je tedy schválená částka na bezpečnost a veřejný pořádek s předpokladem, že bude použita též na kamerový systém. Přímo tedy instalace systému odhlasována nebyla. Vzhledem k tomu, že se věc dotkne všech občanů, jde o jakýsi zásah do jejich svobod, není čas se jich zeptat? Zda chtějí veřejný pořádek řešit takto, nebo třeba zvýšenou přítomností strážníků v ulicích obce???????(referendum?)

vonasek
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 130
Registrován: ned úno 22, 2015 12:50 pm

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10386Příspěvek vonasek
pát led 08, 2016 2:53 pm

Já myslím, že vedení obce se považuje za většinu :-) Protože, třeba mě se nikdo neptal :-) Stejně, k čemu to bude? Veřejný pořádek není o tom čučet na kamery.
Martin Vonásek

rasputin
Příspěvky: 735
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10388Příspěvek rasputin
pon led 11, 2016 7:32 am

vonasek píše:Já myslím, že vedení obce se považuje za většinu :-) Protože, třeba mě se nikdo neptal :-) Stejně, k čemu to bude? Veřejný pořádek není o tom čučet na kamery.
Na základě žádosti občanů má být zlepšen veřejný pořádek to je porušování zákona tímto jednáním: Přestupky proti veřejnému pořádku
§ 47
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
a) neuposlechne výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci,
b) poruší noční klid,
c) vzbudí veřejné pohoršení,
d) znečistí veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení anebo zanedbá povinnost úklidu veřejného prostranství,
e) úmyslně zničí, poškodí, znečistí nebo neoprávněně odstraní, zamění, pozmění, zakryje nebo přemístí turistickou značku nebo jiné orientační označení,
f) poruší podmínky uložené na ochranu veřejného pořádku při konání veřejných tělovýchovných, sportovních nebo kulturních podniků anebo v místech určených k rekreaci nebo turistice,
g) jako návštěvník před zahájením organizovaného sportovního utkání, v jeho průběhu nebo při jeho zakončení má obličej zakrytý způsobem ztěžujícím nebo znemožňujícím jeho identifikaci,
h) poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení,
i) neoprávněně založí skládku nebo odkládá odpadky nebo odpady mimo vyhrazená místa.
Tak toto nám budou hlídat kamery. Je to jednání, kvůli kterému musí být všichni občané monitorováni. Vonasku, asi vidíš, že by kamery musely být v každé ulici.
Vedení obce jsou občané, jako všichni ostatní, oni dostali u voleb důvěru v to, že budou spravovat obec. V případě, že ji budou spravovat tak, že budou svými rozhodnutími zasahovat do svobod všech občanů , kvůli jednání několika málo občanů, měli by se té většiny zeptat, zda s rozhodnutím souhlasí, nebo zda problém řešit jinak. Ve Zdibech jsem od roku 60
a nikdy nebylo použito monitorování občanů, kvůli veřejnému pořádku. Případné porušení veřejného pořádku - následek určitě není tak závažný, aby muselo být použito monitorování, zejména, máme li zřízenu obecní policii, která může provádět preventivní hlídkovou činnost v čase, kdy dochází k porušování veřejného pořádku. (pro strážníky určitě není problém čas vytipovat). ( po zábavách a zavírání hospod, když se opilci vrací domů).Kamery na křižovatkách a v dopravě spadají spíš do kompetence PČR.

rasputin
Příspěvky: 735
Registrován: úte dub 21, 2009 5:32 am

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10389Příspěvek rasputin
pon led 11, 2016 11:11 am

Na Stránkách OP se dovíme že : Řidič protiprávně předjížděl kolonu na přechodu pro chodce !
Dne 8.1.2016 v 7.45 hod. zastavoval strážník vozidla před přechodem u Základní a mateřské školy ve Zdibech a
převáděl děti přes přechod. Náhle se řidič terénního vozidla Nissan rozhodl, že předjede stojící kolonu na
namrzlé komunikaci bezprostředně před přechodem pro chodce a těsně za zády strážníka.
Dle § 17, odst. 5, písm. d) zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu řidič nesmí předjíždět na přechodu pro
chodce a bezprostředně před ním. Správní orgán za tento přestupek ukládá pokutu ve výši od 5.000, - Kč
do 10.000, - Kč a je povinnost uložit i zákaz řízení od 6 měsíců do 1 roku, včetně přičtení 7 bodů.

Je vidět, že když jsou strážníci v terénu dokáží vyřešit i tyto situace - napsat hlášení o přestupku na odbor dopravy a nepotřebují žádné kamerové systémy.

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3130
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamery v Ulicích

Příspěvek: # 10392Příspěvek jenik789
úte led 12, 2016 9:37 am

Je pravda, ze sice retriktivni opatreni mohou pomoci, ale neni lepsi nastavit postupy a situace tak, aby restrikce nebyla nutna nebo jen v malem meritku?
Napriklad hrozna situace nekterych kontejnerovist - kdyby se presunula, optimalne vyvazela atd... nemusel by byt takovy neporadek a nemusel by se prostor monitorovat, pokutovat atd...
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

Koalice na obdobi 2014÷2018.

Odpovědět