Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Sem pište Vaše přípomínky jen k Územnímu plánu a rozvoji výstavby obce.

Moderátor: MacFig

obcancz
Příspěvky: 221
Registrován: pát kvě 04, 2007 11:06 am

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12245Příspěvek obcancz
čtv srp 30, 2018 4:19 pm

OSZ píše:
čtv srp 30, 2018 9:27 am
Nelze než souhlasit, že zákony a daná pravidla by se měly dodržovat a měly by platit pro všechny bez výjimky. Každý občan má také právo podávat námitky a připomínky k záměrům a v případě, že se ukáží jako oprávněné, tak se záměr na základě námitek a připomínek musí upravit, jestliže to jde. Takže nikdo nikomu nebrání v tom, aby realizoval svůj záměr. Jen se požaduje právě to, aby to bylo v souladu se zákony a dohodnutými pravidly.
Jinak co se týká ÚP, tak už jsem to tu psal X-krát, že ÚP obce není ÚP občanů, ale ÚP pana Tvrdého. A to je ten problém, že se nerespektovalo soukromé vlastnictví a kreslilo se něco, co nebylo řádně s občany projednáno ani odsouhlaseno a nedošlo k tzv. celospolečenské dohodě. Výsledek je ten, že obec se řádně nerozvíjí a ve společnosti je napětí. Myslet si, že to napraví ZÚP je naivní, protože na špatných základech stavět něco dalšího vede vždy ještě k horšímu stavu.
M. Krejcar
Konečně to někdo z opozice přiznal, že pokud budou doržena pravidla tak výstavbě hal nic nebrání, pokud budou dodržena pravidla a řádně vypořádány připomínky. Sám pan Krejcar uvádí cituji: "Takže nikdo nikomu nebrání v tom, aby realizoval svůj záměr. Jen se požaduje právě to, aby to bylo v souladu se zákony a dohodnutými pravidly"..
A co se týká ÚP, zde bych uvedl, že není jednoduché vyjít všem vstříc a dohodnout kompromisy v rámci změn, nicméně je to hlavně o pozemcích Krejcarů a spol., bylo učiněno spoustu dohod, ale ze strany Krejcarů nebyly dodrženy nebo byly kladeny další nároky. Z tohoto důvodu padlo i Tesco. Takže pane Krejcare nalijte občanům čistého vína o co Vám jde a o jaké pozemky se jedná, které chcete prodat či zastavět?:-))
Petr D.OSZ
Příspěvky: 507
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12246Příspěvek OSZ
čtv srp 30, 2018 6:30 pm

Pane Dubský, můžete svá tvrzení něčím doložit? Mě osobně by to zajímalo, protože o žádných dohodách ani podobných jednáních nevím. Platný ÚP vymezuje plochy k zastavění a tam se každý může přesvědčit kolik kdo má ploch k zástavbě. Z plochy u Syslováku, která měla být pro občanskou vybavenost obce nám Tvrdý udělal park, i když pozemek byl vybaven sítěmi, a tak zbývá jen plocha cca 1 ha podél Pražské mezi stávající zástavbou a plánovanou Novou Průběžnou, která je určena pro podnikatelskou zástavbu. Jinak už jsem si zvykl, že zejména před volbami, kdy mnoha lidem záleží na tom, aby nebyli odejiti, tak se objevují různé pomluvy na mě a moji rodinu. Nikomu jsme nic neudělali a myslím, že se k obci chováme slušně. V rámci možností se staráme o historický majetek rodiny, který byl navrácen zcela vybydlen a tak dnes může sloužit pro různá setkávání občanů. To, že svou vahou vlastníka kulturní památky chráníme zájmy své, ale i obce může být pro někoho problémem, což se stalo např. u záměru megahal Goodman. Na podání námitek má každý dotčený vlastník právo a v případě, že námitky jsou uznány za oprávněné, tak není na vině ten, kdo námitky podává, ale ten, kdo špatně zpracoval projekt. To, že megahaly zde nemáme je určitě dobře a nemáme z toho špatný pocit, že jsme se také o to přičinili, i když to vypadá, že někdo přišel o provizi. Jinak si neumím vysvětlit, proč je okolo plochy Z19 stále tolik povyku. Občan musí být spokojen. Nebo snad ne? :)

van
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 29, 2017 11:16 am

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12257Příspěvek van
pon zář 03, 2018 4:35 pm

Dobry den vsem, od zacatku roku oficialne podavam zadosti ohledne zmeny pozemku pri zpracovani zmeny cislo jedna a mistostarosta Zacek cely rok reagoval slovy "nestihli vcas, pockejte na projednani zmeny cislo 2 UP Zdiby" jenze jakmile podali namitku, tak okamzite pan Zacek ten cas nasel na projednani me zadosti. Jenze zapomnel pridat do poznamky skutecnost, ze pozemek v minulosti byl stavebni a starosta Tvrdy ho nezakonne prevedl do verejne zelene. Takovym zpusobem dnes funguje vedeni obce Zdiby a to zijeme v 21 stoleti, fakt mazec...

slavek
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 27, 2016 10:30 am

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12266Příspěvek slavek
ned zář 09, 2018 1:23 pm

Je třeba dojít k volbám a nevolit ty kandidáty, kteří se neosvědčili. Nevolit ty, kteří propadli v organizaci zásadní problematiky každé obce, kterou je rozvoj obce a územní plánování. Zorganizovat stavbu za dvojnásobně vyšší cenu, než byl původní záměr, nebo obvolat pár stánkařů s cukrovou vatou, zaplatit z obecní kasy vyšumělou kapelu a pak se vytahovat co všechno dělám pro občany, to umí opravdu každý.
Pan Tvrdý, pan Žáček a pan Jurkeník stojí pouze na mzdách a odvodech přibližně 200.000,00 Kč měsíčně, tj. téměř 10.000.000,00 Kč za
4 roky. Poměr cena/výkon této trojice je tragický. Je třeba je vyměnit. A současně je třeba rozhodně nevolit jejich posluhovače a doprdelkyvleze, díky kterým se na obecních židlích houpají tak dlouho. Jmenovitě je třeba nevolit pana Jordanova na prvním místě, pana Wachtla, pana Zápotockýho, ale i pana Dubskýho. Dále bych mohl jmenovat pány, jejichž historická vyzba s depresivními složkami STB je lehce dohledatelná a se kterými by výše uvedení pánové neměli problém opět uzavřít případnou koalici. Někdo by mohl namítnout, že v tom případě je třeba nevolit i ostatní zastupitele, pány Krejcary, Česneka, Smetanu, paní Oborníkovou, pana Davídka a možná další. Ale pak se musíme zeptat: "Dostali někdy v minulosti tito opoziční zastupitele šanci ukázat, jak by to dělali lépe oni? Jak by oni vedli obec?"
A já jsem pro, jim tuto šanci tentokrát dát. Buď jim, nebo zcela novým kandidátům.
A je to skvělé, můžeme se radovat. Vždyť letos máme nabídku ostatních kandidátů opravdu královskou, představte si, že by kandidovali zase jen ti propadlíci.

VRVN-1
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 26, 2015 6:52 pm

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12268Příspěvek VRVN-1
pon zář 10, 2018 1:00 pm

obcancz píše:
úte srp 21, 2018 4:24 pm
Jsem pro zrušení výstavby hal Goodman, jsem pro aby tento pozemek zůstal jako orná půda, JSEM PRO, ABY BÝVALÍ VLASTNÍCI POZEMKŮ VRÁTILI OBDRŽENÉ FINANČNÍ PROSTŘEDKY ZA PRODEJ TOHOTO POZEMKU A VRÁTILI JEJ KUPUJÍCÍMU MAZDA VČETNĚ ÚROKŮ. JSEM PRO, ABY OBEC VRÁTILA 10 MIL. jako dar na vybudování kanalizace. Jak se Vám to líbí? Jaký je Váš návrh na využití tohoto pozemku při zachování 40 % zeleně? Z jakého důvodu jste neprotestovali proti výstavbě hal v okolí Zdib? A ta důležitá otázka, proč tu není petice za rekonstrukci zámku Zdiby, který již přes 25 let chátrá a chátrá? Snad se dočkáme rozumné komunikace, jak si přeje administrátor bez urážek a osočování. Najde se tu někdo s rozumnou odpovědí?:-). Děkuji.

Petr Dubský
Jak říkám něco tu po dělat a jít se uklidit do Prahy :ne

jenik789
Site Admin
Příspěvky: 3196
Registrován: pon říj 31, 2005 2:16 pm
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12269Příspěvek jenik789
úte zář 11, 2018 8:02 am

Zdroj www.zdiby.net - zapis z verejneho projednani nemel OU jeste k 4.9.2018 tzn. temer mesic po udajnem projednani

Obrázek

Obrázek
Jeník - Jan Česnek
Admin portálu Zdiby ON-LINE http://www.zdiby.cz

Člen Kaštánek Zdiby Z.S. a ZdibyNet, z.s.
Nebojím se říct nebo napsat co si myslím.

OSZ
Příspěvky: 507
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12273Příspěvek OSZ
úte zář 11, 2018 2:38 pm

Už 12 let máme územní plán a vize plánu se jaksi nedaří naplňovat. Třeba strategická Nová Průběžná, kolik nás už stála, stejně jako pokusy o změny ÚP a všechno marné. Proč? No především proto, že ve vedení obce máme buď zlatokopy nebo diletanty. Tak třeba pokus o prosazení Nové Průběžné. Musí proběhnout územní řízení, které narazí opět na nespokojené vlastníky dotčených pozemků, kterým trasa byla nakreslena na jejich pozemky s tím, že když s tím nebudou souhlasit, tak se jim to jednoduše vyvlastní. Není tedy divu, že vlastníci jsou naštvaní a využívají svého práva podávat odvolání a případně i žaloby. I kdyby jejich kroky byly neúspěšné a územní rozhodnutí by nakonec nabylo právní moci, tak před vlastním stavebním povolením musí proběhnout výkupy pozemků, tzn. musí být dohoda s vlastníky. No, a to bude ještě větší problém, než dosáhnout ÚR. Takže, co z toho vyplývá? Realizace Nové Průběžné je fikcí, stejně jako revitalizace Přemyšlenského potoka, navržené biokoridory, plochy veřejné zeleně na soukromých pozemcích, rozšíření komunikací atd. A jak z toho ven? Jedině novým ÚP, který musí být na principu celospolečenské dohody. To bohužel současné vedení obce nechápe a ani není ochotné to pochopit a neustále utrácí peníze nás všech za nesmysly. Zkrátka Kocourkov.

rasputin
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 775
Registrován: úte dub 21, 2009 6:32 am

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12275Příspěvek rasputin
čtv zář 13, 2018 7:00 am

Děkuji.

fantomzopery
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 19, 2018 12:31 pm

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12286Příspěvek fantomzopery
čtv zář 20, 2018 11:22 am

Tak mi to nedalo a podíval jsem se na 1. změnu ÚP, kterou bude na poslední chvíli toto zastupitelstvo schvalovat i když nebylo regulérní veřejné projednání a došlo k porušení zákona (jako již několikrát, ale jak říká pan starosta „ Když tam není sankce tak zákon klidně poruším- viz jednání zastupitelstva ). Proč vedení obce tak strašně tlačí na změnu ÚP? Odpovědí je hned několik, ale ty bohužel ani vedení obce ani kandidát do voleb Zdravé Zdiby neuvádí.

1. Umístění sběrného dvora kousek od pumpy Hrubý je na půdě první bonity, která se může vyjmout pouze v případě veřejného zájmu. Pozemek na kterém má být tento sběrný dvůr nově umístěn patří ZD Klecany a obec pokud je mi známo nemá ani dohodnutou cenu, ani předkupní právo nebo smlouvu o smlouvě budoucí na tento pozemek. Původní záměr byl vyjmout 40.000 m/2. Proč, když stávající sběrný dvůr má cca 2000 m/2? Následně to nepovolil odbor ŽP Středočeského kraje a povolil max. 16.000 m/2 a ty chce také v ÚP prosadit. Zase je to zbytečně mnoho a v případě, že se s majitelem pozemku nedomluví tak se tam může objevit do budoucna cokoliv. Při jednoduchém kalkulu 16.000 x 3000 Kč za metr čtverečný pozemku (dnes se prodávají stavební pozemky ve Zdibech i za 4800 Kč/m2 dostaneme částku 48.000 000 Kč jen za nákup těchto pozemků. To vcelku jde. Že by byl současný majitel pozemku lidumil a prodal to třeba za 100 Kč/m2 moc nevěřím. Přitom v Klecanech se bude otevírat nový sběrný dvůr v areálu bývalých kasáren a dokonce ze strany Klecan byla nabídka tento dvůr provozovat společně s obcí Zdiby, ale současné vedení prostě nemá zájem. Proč asi???


2. Goodman- má sice přinést 40% zeleně, ale to není vše. Zeleň není nastavena dostatečně - její charakter má povahu doporučení, což bude jistě proti výraznému developerovi dostačující. Investor dobrovolně omezí plochu výstavby a dle "doporučení" vysadí skutečně 40% stromů a nevyužije možnosti vysadit takovou zeleň, která nebude na úkor plochy plánovaných obrovských hal??! Zbývající podstatné kroky, které mohly výstavbu výrazně minimalizovat a tím učinit přijatelnější pro obec upraveny také nejsou....

3. Co je ale zajímavého, že NIKDE NENÍ UVEDENO, že pokud by nebyla schválena 1. změna ÚP tak pánům (Bartákovi a Dlabačovi)- první z nich kandiduje za Zdravé Zdiby a jeho syn provozuje štvavý portál ZZ) by se neschválením posunula o několik roků možnost začít stavět na 28 parcelách nové domy. Aby byly splněny regule ÚP tak jim tam obec z dotací a za naše peníze postavila cestu, chodníky a přečerpávací stanici kanalizace. Co na tom, že na Zlatém kopci mají lidé hypotéku na pozemky, které v dobré víře pořídili před více než 10 ti lety a stavět nemůžou, protože jsou v etapizaci. I pozemky těchto dvou pánů jsou v etapizaci, ale tato změna ÚP je jako zázrakem přehodí a můžou stavět. Sice jsme si všichni rovni, ale když znáte ve Zdibech ty správné lidi tak jde všechno. Co na tom, že Brnky a Holosetky nemají do dnešního dne kanalizaci ani pořádné cesty. Prostě jsou dané jasné priority a osobní zájmy. Všichni jsme si rovni, ale někdo je prostě trochu rovnější.....

Dá se předpokládat, že poslední zastupitelstvo bude těsně před volbami. Tak se přijďte zeptat jak to skutečně je.

F. Rychlý
Naposledy upravil(a) fantomzopery dne čtv zář 20, 2018 8:30 pm, celkem upraveno 1 x.

OSZ
Příspěvky: 507
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12288Příspěvek OSZ
čtv zář 20, 2018 12:37 pm

Judikatura

Rozsudek NSS ze dne 12.1.2016, čj. 2 As 212/2015-27
Veřejné projednání podle § 22 odst. 1 stavebního zákona nařizuje pořizovatel, který také odpovídá za sepsání písemného záznamu a řádný průběh. Je ovšem na obci, která územní plán vydává, aby ověřila, zda v procesu tvorby a projednávání návrhu byly dodrženy veškeré zákonné podmínky. Smyslem veřejného projednání je jednak seznámení veřejnosti s návrhem nad rámec jeho znění vystaveného k nahlédnutí a vyložení dokumentace projektantem, jednak shromáždění připomínek a námitek. Nad zákonné vymezení obsahu veřejného projednání lze v jeho konání spatřovat možnost k vyloučení pochybností, nepochopení, vysvětlení problémů plynoucích z připomínek a námitek. Nelze proto obecně tvrdit, že nekonání veřejného projednání by bylo plně zhojitelné možností podání námitek a jejich vypořádáním. Nejvyšší správní soud však přisvědčil názoru krajského soudu, který vážil konkrétní dotčení práv stěžovatele v daném případě. Jednalo se o změnu velmi stručnou, zcela jednoznačně pochopitelnou, opakovaně předkládanou veřejnosti a té dostatečně dostupnou. Za takové situace lze akceptovat závěr, že stěžovatelova práva by nebyla ani v případě porušení postupu při veřejném projednání návrhu natolik dotčena, že by to mělo být důvodem ke zrušení změny č. 2. Stěžovatel byl s obsahem změny č. 2 seznámen, neměl problém s jejím pochopením a měl možnost podat v koncentrované lhůtě konkrétní námitky, s nimiž se pořizovatel vypořádal.
Rozsudek NSS ze dne 21.6.2012, čj. 1 Ao 7/2011-526
Obsah veřejného projednání při pořizování územně plánovací dokumentace (zakotveného v § 22 stavebního zákona) lze rozdělit do dvou fází: první část by mělo tvořit odborné informování veřejnosti o připravovaném opatření obecné povahy, na němž bude zajištěna účast projektanta (§ 22 odst. 4 stavebního zákona), druhou fázi by pak měla představovat veřejná diskuse spojená s ústním přednesem písemně podaných námitek a připomínek, která by měla být doplněna vyjádřeními dotčených orgánů a dalších přítomných odborníků podílejících se na zpracování opatření obecné povahy (§ 22 odst. 3 stavebního zákona). Výsledek veřejného projednání by pak měl pořizovateli územně plánovací dokumentace poskytnout cenné podněty a odlišné náhledy na řešenou problematiku, případně identifikovat sporné otázky, jimž bude nutné věnovat více pozornosti při koncipování výsledného opatření obecné povahy.
Podle Nejvyššího správního soudu jsou obě zmíněné fáze veřejného projednání stejně důležité, a proto by jim měl být věnován srovnatelný časový prostor. Již sám termín "projednání" z hlediska sémantického předurčuje, že obsahem tohoto jednání by neměl být výhradně monolog pořizovatele, resp. zpracovatele územně plánovací dokumentace, nýbrž právě vzájemný dialog mezi těmito subjekty a dotčenými orgány na straně jedné a veřejností na straně druhé.

Tak ať každý posoudí, kdo se projednání zúčastnil, zda to proběhlo v souladu se zákonem, tj. bylo seznámení veřejnosti projektantem se záměrem, kde kromě vlastní změny ÚP se měla projednat i SEA a měl dán prostor pro dotazy veřejnosti k dané problematice

Jinak proč takový spěch, aby se za každou cenu něco na poslední chvíli schválilo?! Žádné bourání na Průběžné nehrozí, paneláky územní plán nepřipouští, stejně jako výstavbu nějakých 1.000 rodinných domů na pozemcích, které neexistují. Důvod bude jen v tom, že ta změna je pro někoho potřebná protože má něco někomu umožnit.

www.zdiby.net
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 23, 2018 6:43 pm

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12306Příspěvek www.zdiby.net
úte zář 25, 2018 8:08 pm

Podnět nespokojeného občana

Během dnešní schůzky s občanem Zdib, který si nepřeje být jmenován, jsme byli informováni o podané stížnosti na liknavý postup konkrétních úředníků na Krajském úřadu Středočeského kraje ve věci vypořádání námitek a připomínek občanů ke změně č.1 územního plánu a současně na samotný průběh veřejného projednání ZÚP dne 9. 8. 2018.

Tento podnět byl podán v rámci projektu poslance parlamentu ČR za hnutí Starostové a nezávislí pana Víta Rakušana  "Absurdity."  Zde je okamžitá odpověď:

Vážený pane, 
v první řadě bych Vám rád jménem pana poslance Rakušana a jeho týmu poděkoval za zaslaný podnět! Vážíme si participace občanů na politice, je tedy až zarážející, že Vám byla znemožněna v takové úrovni participace na něčem tak důležitém jako je územní plán. Věříme, že toto je něco, čemu právě občané rozumí nejlépe a měli by být vyslyšeni.
V nejbližších dnech se na tento problém detailněji zaměříme a pokusíme se Vám poskytnout nějaké právní řešení tohoto podvodu na Vás, občanech obce. Jak sám říkáte, před zákonem by si již dle starých tradic měli být všichni rovní a náš ústavní systém je na tom také postaven.
Ještě jednou děkuji za podnět. Ozveme se v nejbližší době.

S pozdravem,
Tým Absurdit poslance Víta Rakušana


redakce
www.zdiby.net

OSZ
Příspěvky: 507
Registrován: úte lis 08, 2005 11:11 pm
Bydliště: Habrová 145, Zdiby

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12370Příspěvek OSZ
čtv říj 04, 2018 12:54 pm

Už jsem si řekl, že na fórum nic dávat nebudu, protože si myslím, že už toho všichni mají dost. Byl jsem však osloven, abych podal vysvětlení ke sběru podpisů pro zástupce veřejnosti k podání námitek ke ZÚP. Uznal jsem, že je to potřebné a slušné vůči všem, kteří podpisový arch podepsali, a proto tak ještě činím a doufám, že to pochopí.
Zástupce veřejnosti jsem měl být já, Miloš Krejcar. Proto jsem i obcházel občany a žádal je o podpis pro veřejného zástupce s tím, že naprostou většinu podpisů jsem získal osobně. Někdo mi to podepsal bez toho, abych mu něco musel vysvětlovat a někdo až po vysvětlení a zodpovězení otázek. V každém případě z nutných 200 podpisů pro veřejného zástupce bylo získáno celkem 239 podpisů, a to i přes časovou tíseň. Proč jsem nakonec nebyl zástupcem (zástupce veřejnosti může být kdokoli, ale nejlépe ten, kdo o problematice má alespoň nějaké povědomí) je to, že na problematiku ZÚP obce Zdiby byl grant (Nadace VIA), o který požádal spolek Otevřeno o 106, kde je předsedkyní pí. Kubíčková. Aby se tedy grant mohl využít a zaplatit tak vypracování Námitek odborníky včetně právní pomoci, tak nakonec veřejným zástupcem se stala pí. Kubíčková. Nakonec není ani podstatné kdo zástupcem je. Podstatné je uplatnit řádně a v souladu se zákonem podstatu věci, a to jsou námitky prostřednictvím zmocněnce.

kango
Příspěvky: 1225
Registrován: úte úno 07, 2006 2:29 pm
Bydliště: bydlím ve Zdibech
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12388Příspěvek kango
pon říj 08, 2018 4:08 pm

Nejsme jediná obec, která bojuje proti halám a kde referendum dopadlo ve prospěch občanů. :yes

https://jihlava.idnes.cz/volby-komunaln ... ntent=main
Kango

van
Anonymni Diskuter
Příspěvky: 29
Registrován: pon kvě 29, 2017 11:16 am

Re: Změna č. 1 Územního plánu Zdib

Příspěvek: # 12408Příspěvek van
pát říj 19, 2018 10:49 am

Mam otazku, co ted ta silena zmena Uzemniho planu co byvale vedeni pokouselo realizovat? Bude zrusena? Prosazena? Je platna? Co s ni?

Odpovědět