OP a ŘP

Vše o čem se chcete podělit s ostaními - Finanční úřad, Stavební úřad...
Odpovědět
MacFig
Kontaktovat uživatele:

OP a ŘP

Příspěvek: # 5481Příspěvek MacFig
úte dub 01, 2008 10:41 am

Tak mi před měsícem ukradli doklady. Věc nepříjemná, ale asi ne ojedinělá.
(1) Na internetu Městského úřadu v Brandýse jsem si našel že OP vydá i matrika a za vydání OP po krádeži se neplatí. Na matrice v Klecanech mě informovala paní, že OP bude do 14 dní a kratší lhůta není a požadovala 100,-- Kč. Hned 3 chyby. Nový OP byl k dispozici až po 3 týdnech (s datem vydání před 10 dny !). Kratší lhůta je, jen je třeba dojít do Biskupské nebo do Brandýsa, kde vystaví dočasný OP na měsíc, s kterým je možno žádat o ŘP, pas a třeba i vyzvedávat doporučenou poštu. Jen jej nelze vydat, když už je zažádáno o nový "řádný" OP. No a těch 100,-- se opravdu platí, jen v Brandýse to mají na webu špatně.
(2) Na internetu Městského úřadu v Brandýse jsem si našel že ŘP vydají u nich v Brandýse nebo v Bikupské. V Biskupké mi sdělili, že musím počkat na "řádný" nový OP (dočasný již vydat nelze - viz výše) a pak mi ŘP mohou vydat "bleskem" do 5 dnů za 500,-- a že žádný prozatimní řidičák neexistuje. S novým OP jsem se tedy po 3 týdnech neřízení (a s tím souvisejích problémů v práci) dostavil do Biskupské, kde mi sdělili (po 35 minutách čekání ve frontě čítající 1 člověka), že bleskem vydávají jen v Brandýse (na webu Brandýsa jsem to nakonec našel u informace o odevzdávání starých ŘP, když už nechci řídit :-) ) a že si tam mám odpoledne zajet. Odpoledne (což věřím že 16:30 ještě je) jsem dorazil do Brandýsa, abych se na dveřích dozvěděl, že žádosti na bleskem přijímají jen do 14:30. Navíc již nefungoval vyvolávací systém - už bylo obsazeno do konce pracovní doby a mám prý přijet jindy nejlépe hned ráno, abych se odpoledne dostal na řadu. Mé rozčilení již opravdu vrcholilo, a tak jsem byl rád, když mě ta velice příjemná a slušná slečna ještě za 3 minuty zavíračka vzala. A nyní jsem myslel, že mě trefí šlak - s dočasným OP bych prý mohl přijít a vystavili by mi dočasný ŘP (na 30 dní jen pro Česko). Tak nyní mám za 50,-- dočasný ŘP, za 20 dní bude v Biskupské (doufám) řádný nový ŘP, a to vše během 12 minut. Díky Vám slečno a ještě jednou omluvu za zvýšení hlasu (opravdu to neměl být řev).
(3) Tak se zdá, že něco někde nefunguje i přesto, že se "ouředníci" mohou asi přetrhnout udělat lidem život příjemnější. Jak se nakonec ukázalo systém to dovoluje a umí, jen lidé to nedovolují nebo neumí (nebo nechcou?). Asi nemá cenu se ptát proč v Klecanech na matrice neposkytnou informace (že by to bylo tím, že správní poplatek jde do jejich kasy a jinak by šel do Brandýsa?), proč mají na webu v Brandýse nesmysly a neúplné informace (asi by to byla práce to hlídat a lidi informovat, ostatně stejně jako to, že v Brandýse mají vyvěšen na nástěnce 7 let starý již dávno neplatící ceník správních poplatků), proč ... Raději se už nic ptát nebudu a jsem rád, že mě včera netrefil šlak.

Zbyněk Smetana
Skopec 123
250 66 Zdiby - Brnky
-----------------------------------------------------------------------------
Koalice na obdobi 2014÷2018 (a věříme, že jednotně a společně i pak).

Odpovědět