Zdibská tržnice

A ptejte se na co chcete.... a někdo Vám tu odpovi kdo bude zrovna vědět --- aneb všichni všem
Odpovědět
pavelka

Zdibská tržnice

Příspěvek: # 11089Příspěvek pavelka
úte čer 14, 2016 9:03 am

Všiml jsem si díky posledním událostem v naší vesničce zajímavého přírodního úkazu. Chtělo by se říct, že to je taková zdibská rarita, ale žádné prvenství z toho nebude. Ona je to taková celonárodní ingredience...

Jakmile se kdekoliv najde někdo, kdo se snaží nad rámec své vlastní ulity měnit věci k lepšímu, tak víte jaká je první otázka, se kterou se setká? Napadlo by mě jich tisíc, které by se hodily... ale je to tahle: "Proč to dělá a co z toho má?" Všichni automaticky předpokládají, že z toho cosi kápne... a dobrý pocit se jaksi nepočítá.

Asi už jsou na to někteří tak zvyklí, že bez "všimného" si práce všímat nebudou. Jakékoliv.

Jo jo, pohled do zrcadla je někdy nesnesitelný, zvlášť po ránu. A držet zrcadlo je práce nevděčná... ale zaplať bůh za všechny, kdo těmi zrcátky blýskají.

A když jsme u toho, ptal se tedy někdo pánů koaličních konšelů, proč to dělají a co z toho mají? Pomineme-li tedy dobrý pocit z toho, že u lidí povzbuzují nervově řízený, koordinovaný reflex, při kterém je obsah žaludku evakuován ústním otvorem ven. A nastavme takové malé zrcadlo: Co jim kápne z toho, že kromě zámku udělají trosky i ze školy? Co jim kápne z toho, že povolí goodmanovské krabice? Co jim kápne z produce všech lží o údajných pokutách a šetření obecních peněz za nový územní plán? Koho a před čím to má ochránit? Aby bylo na svačinku?

Nevím, pokud by někdo chtěl něco opravdu dobrého pro obec, jak by to dělal?

Mám pocit, že na nás vedení zkouší praktiky vietnamských obchodníků: "Neni kratký, suší, suší. To moc pani suší..." Volný překlad: Nevadí, že vypadáte jako idiot, hlavně když v mojí kapse z toho něco bude!

Ono to tady teda vůbec vypadá jak na Holešovické tržnici...

(A jinak já jsem nikdy nic nepsal, nečetl a vlastně jsem tady ani nikdy nežil.)

pavelka

Zářné Zdiby příkladem obce pro lidi

Příspěvek: # 11104Příspěvek pavelka
pon čer 20, 2016 10:38 pm

Chcete autobus? My vám ho dáme! Navrhneme vám zastávky, naplánujeme jízdní řády! A vy se hezky přizpůsobte, protože nám to dalo moc práce. A jestli nám to hodláte kazit, tak vám ho zrušíme.

Chcete zasedání zastupitelstva? My vám ho dáme! Navrhneme termín, naplánujeme témata! A vy se hezky přizpůsobte, protože nám to dalo moc práce. A jestli nám to hodláte kazit, tak vám ho zrušíme.

Chcete hezkou obec? My vám ji dáme! Navrhneme změny, naplánujeme záměry! A vy se hezky přizpůsobte, protože nám to dalo moc práce. A jestli nám to hodláte kazit, tak vám ji zrušíme.

Chcete snad ještě něco, milí občané?

Odpovědět